Zde uvádíme pár tipů na výlety. O dalších možnostech výletů se dozvíte v infoknize, která je k dispozici v našem apartmánu.

LIPENSKÁ PŘEHRADA
Je vzdálená od našeho apartmánu cca 1km
Lipenská přehrada, taktéž nazývaná „Šumavské moře“, byla vybudovaná jako první stupeň Vltavské kaskády v letech 1950-59. Sypaná hráz je dlouhá 296m a vysoká 25m, zadržená voda vytváří jezero dlouhé 48km. Přehrada se využívá k rekreaci, na několika místech je v provozu řada přívozů, spojujících vnitrozemí s  dříve nepřístupnou příhraniční oblastí. V okolí lipenské přehrady je několikakilometrová cyklostezka.
 
STEZKA KORUNAMI STROMŮ
Je vzdálena od našeho apartmánu cca 30min příjemnou procházkou lesem (cca 1km).

Celá stezka je bezbariérová, tudíž vhodná i pro kočárky. Stezka je zakončena 40-ti metrovou vyhlídkovou věží.  Z nejvyššího bodu věže se Vám  naskytne nádherný výhled na vrcholky Alp, téměř celou část Lipna, nádherné okolí Šumavy a Novohradské hory. V celkové délce 675 metrů můžete zažít zcela neobvyklé, ale bezpečné zážitky na 18 adrenalinových zastávkách, které jsou podél bezbariérové stezky vytvořeny. Vrcholným zážitkem je nejdelší suchý tobogán v České republice v celkové délce 52 metrů.

CYKLO & IN-LINE STEZKA KOLEM LIPNA
Cca 400m od našeho apartmánu
se nachází 21km cyklostezka, která nabízí ideální podmínky pro in-line bruslaře. Kromě dnes již velmi známé a oblíbené cyklo a in-line stezky mezi obcemi Lipno nad Vltavou a Frymburk je nově otevřena pravobřežní část jezerní cyklo a in-lline stezky, která z přehrady Lipno vede krásnou cestou lesem až do Přední Výtoně. Stezka je z velké části osvětlená a je vhodná jak pro cyklisty, bruslaře, tak i pro pěší turistiku.

ČERTOVA STĚNA
Vzdálenost od našeho apartmánu cca 3km.
Národní přírodní rezervace kvádrově rozpukaných žulových skal nad hlubokým údolím Vltavy nedaleko Vyššího Brodu. Hlavní blok se nazývá Čertova kazatelna, pod ním rozsáhlá suťoviska a kamenné  moře, nejníže část původní řečiště Vltavy s tzv. obřími hrnci, zvané Čertovy proudy. Z vrcholu je nádherná vyhlídka. Lokalita je velmi dobře a pohodlně přístupná od silnice (možnost parkování).

FRYMBURK
Vzdálenost od našeho apartmánu cca 9km.
Jedná se o krásné jihočeské městečko v šumavském podhůří. Rozprostírá se na poloostrově levého břehu vodní nádrže Lipno a je velkou částí obklopen vodami „Šumavského moře“. 10km od Frymburku můžete překročit státní hranice přes hraniční přechod Guglwald / Přední Výtoň.
Na náměstí se nachází gotický kostel sv. Bartoloměje ze 13.století, kašna a park se starým vodovodem a pranýřem.

GUGLWALD
Vzdálenost od našeho apartmánu cca 13km.
Původně francouzská kaple upravena na pietní místo vysídlených sudetských Němců. Nachází se zde minizoo. V oblasti je řada dobře značených cyklostezek, tras pro horská kola i pěší turistiku.

VYŠŠÍ BROD
Vzdálenost od našeho apartmánu cca 13km.
Město a klášter převážně na pravém břehu Vltavy. Název podle brodu na dálkové cestě z Lipce do Netolic. Je zde zachován rozsáhlý areál s raně gotickým kostelem Nanebevzetí P. Marie z 13.stol., ve 14.stol. upreveným na síňové trojlodí, s hrobkou Rožmberků. Ve městě je dále gotický, novogoticky upravený kostel sv.Bartoloměje, romanticky upravená radnice a dále barokní, klasicistní a empírové domy.

SVATÝ TOMÁŠ A VÍTKŮV KÁMEN
Vzdálenost od našeho apartmánu cca 18km po cyklostezce či 15km po silnici.
Horská ves pod vrcholem Vítkova kamene v příhraniční oblasti hor nad pravým břehem Lipenské přehrady s totickým kostelem sv. Tomáše, po devastaci komunistickým režimem obnoveným r. 1997. Bývalý schwarzenberský lovecký zámeček v dlní části vsi ve švýcarském slohu z poloviny 19.stol. vyhořel r. 1990 a byl jen provizorně zastřešen. Na vrcholu Vítkova kamene (1032m) stojí mohutné zříceniny hradu z 2.poloviny 13.stol.. Je zde dochována velká obytná věž s hradební zdí. Vítkův kámen je nejvýše položeným hradem v ČR. Příjezd do sv. Tomáše je přívozem z Frymburku.

NAUČNÁ MEDVĚDÍ STEZKA
Vzdálenost od našeho apartmánu cca 34km.
Medvědí stezka je nejstarší naučnou stezkou Šumavy. Její trasa vede mezi železničními stanicemi Ovesná (asi 3 km západně od Nové Pece) a Černý Kříž (obě stanice jsou na železniční trati Nová Pec – Černý Kříž – Volary) v CHKO Šumava na území okresu Prachatice. Cestou uvidíte množství kamenných útvarů s romantickými názvy jako Skalní vyhlídka (skalní město na úbočí vrchu Pernik 1.049 m), Perníková věž, Soutěska lapků, Gotický portál, Kaple, Hřib, Viklan, Kamenná kráska, Obří kostky atd. Vede kolem krásného Jeleního jezírka, nebo  podzemního tunelu Schwarzenberského plavebního kanálu s jeho dvěma portály. Jak napovídá název stezky, je spjatá s historií zastřelení posledního šumavského medvěda. Její celá trasa z Ovesné do
Černého Kříže je 14 km dlouhá. Stezka je určena pěším návštěvníkům. Občerstvení je jen v hájovně v Jeleních Vrších, proto výletníkům radíme pití a svačinu s sebou!

ČESKÝ KRUMLOV
Vzdálenost od našeho apartmánu cca 38km.
Perla českých měst, městská památková rezervace, památka UNESCO – tím vším můžeme charakterizovat Český Krumlov, a přesto nedokážeme vyjádřit všechnu tu krásu a půvab, které se ukrývají v uličkách tohoto centra nejjižnějších Čech a které ani nenarušilo „průmyslové“ období 19. a 20.stol.
Český Krumlov je malebné město s 300 památkově chráněnými objekty v historickém centru města. Nachází se zde druhý největší hradní a zámecký komplex v České republice zapsaný na seznamu památek UNESCO, nejstarší barokní divadlo na světě atd.