Lipno je ideálním místem pro trávení celoroční dovolené a sezóna zde nikdy nekončí! Ať je jaro, léto, podzim či zima, na Lipně je vždycky prima :o)
Zde uvádíme jen pár tipů, jak trávit na Lipně dovolenou. Více možností se dozvíte v infoknize, která je k dispozici v našem apartmánu.

JARO NA LIPNĚ
Jarní dovolená na Lipně kombinuje možnost zimního i letního vyžití! Na začátku jara je možné provozovat zimní sporty na zasněžovaných sjezdovkách hned v několika lyžařských střediscích v okolí či v Rakousku, a ke konci jara vyrazit na kolo, in-line brusle nebo provozovat pěší turistiku. Jarní počasí je ideální pro výlet na nedalekou Stezku korunami stromů v Lipně nad Vltavou, jedinou v ČR, která je zakončena 40-ti metrovou vyhlídkovou věží.  Z nejvyššího bodu věže se Vám  naskytne nádherný výhled na vrcholky Alp, téměř celou část Lipna, nádherné okolí Šumavy a Novohradské hory.

LÉTO NA LIPNĚ
Teplé letní dny přímo vybízejí ke koupání v Lipně, provozování různých vodních sportů, podnikání pěších túr po okolí nebo vyrazit na desítky cyklotras na kole nebo in-line brusle. V okolí je spousta cyklotras od nenáročných a vhodných i pro rodinné výlety s malými dětmi, až po ty náročnější stezky dlouhé i 100km.

PODZIM NA LIPNĚ
Podzimní období plné barev a slunečního svitu láká opět k pěší či cykloturistice, k provozování adrenalinových aktivit v 800m vzdáleném Active Parku (celoroční bobová dráha, lanové centrum, lanová dráha, bikepark), rybaření, houbaření, hraní golfu atd. V případě nepříznivého počasí je možné zahrát si squash, bowling, protáhnout se na horolezecké stěně ve Sportareně Lipno, nebo si jít s dětmi zadovádět do 300m vzdáleného Hopsária a Aquaworldu Lipno.

ZIMA NA LIPNĚ
Zima na Lipně je opravdu pohádková! Je možné vyrazit na Lipenskou přehradu na brusle, kde je pro bruslaře k dispozici nejdelší 11km bruslařská dráha v ČR, ne-li na světě J  Pro běžkaře je v okolí Lipna a Frymburka pravidelně upravováno více než 45km běžeckých tras. Děti jistě ocení spoustu možností pro bobování a sáňkování.
Lipno se v posledních letech stalo také rájem pro lyžaře! Rodiny s malými dětmi a začínající či rekreační lyžaři jistě ocení moderní Skiareál Lipno, jediné pětihvězdičkové lyžařské středisko v Jižních Čechách. V nadmořské výšce 740m až 900m jsou k dispozici tři čtyřsedačkové lanovky, přes 10km sjezdovek vč. snowparku a skicrossu a pro děti zdarma Foxpark kapitána Lipánka se třemi pojezdovými koberci. Zastávka skibusu, který Vás zdarma za pár minut doveze k nástupní stanici lanové dráhy Skiareálu Lipno Kramolín,  je přímo na parkovišti před naším apartmánem!

Pro zkušenější lyžaře, kteří rádi jezdí po delších sjezdovkách, jsou v okolí našeho apartmánu hned tři možnosti lyžování v Rakousku:
Lyžařský areál Sternstein – příjemný rodinný areál cca 20minut jízdy autem od našeho apartmánu, 4km sjezdovek v nadmořské výšce 800m – 1122 m vhodných pro lyžaře všech věkových kategorií i lyžařských úrovní.
Lyžařský areál Hochficht – větší lyžařský areál alpského typu pouhou hodinu jízdy od našeho apartmánu! 20km sjezdovek v nadmořské výšce 933m – 1337m uspokojí i ty náročnější lyžaře! V případě zájmu je možné využít i dopravu skibusem.
Alpský lyžařský areál Hinterstoder -  leží v Horních Rakousech a je jedním z nejlépe dostupných alpských lyžařských středisek z Lipna. Od našeho apartmánu je vzdálen jen 138km, takže za necelé dvě hodiny jízdy autem jste na místě pod impozantním skalním masivem Totes Gebirge. V nadmořské výšce 600 m – 1858 m Hinterstoder nabízí 40km lyžařských tratí od modrých až po závodní černé sjezdovky a je vhodný pro nejnáročnější lyžaře! Díky vysoké nadmořské výšce a zasněžování je zde možné lyžovat od listopadu do konce dubna!

VÍKEND NA LIPNĚ

Přijeďte si odpočinout a zasportovat na Lipno o prodloužených víkendech či svátcích. Krása Jižních Čech Vám jistě pomůže zapomenout na starosti všedních dní!